Billedresultat for planning

Gudstjenesteliste for Danmark...


Denne liste viser hvem der taler eller står for Gudstjenesten i alle Adventistkirker i hele Danmark. Listen udgives af Unionskontoret og reflekterer de informationer der er videregivet om de forskellige arrangementer. Lokale ændringer vil normalt ikke medtages på ajourført liste, så check lige de lokale forhold (lokale hjemmesider). 

Der kan vises 2 månedsplaner på denne side. Indeværende måned + næste måned når denne udkommer. 

 

Menighed03.10.1510.10.1517.10.1524.10.1531.10.15
Aalborg Daniel Villa Henriksen John Pedersen Derrol Sawyer Elsebeth Ilsgaard Daniel Villa Henriksen
Århus Richard Müller Robert Svendsen Torben Nybo Andreas Müller Else Beth Ilsgaard
Cafékirken Menighedsmøde Bobby Bovell Arr. lokalt Bobby Bovell Robert Fisher
Esbjerg Allan Jensen Claus Nicolaisen Tony Butenko Richard Müller Harald Knudgaard
FaceOut Vores åndelige rejse Reflex Skabelse/evolution Arr. lokalt Regionsmøde i Køge
Faxe Tage Juhl Kenn McRae René Bidstrup Kai Busk Regionsmøde i Køge
Fredericia Bibelstudium Martin Tofterup Flemming Risager Robert Svendsen Aage Andersen
Herning Arr. lokalt Gunnar Pedersen Ingo Rose Lehnart Falk Sven H. Jensen
Hjørring Lovsangsgudstjeneste Allan Falk Temadag Daniel Villa-Henriksen Niels Chr. Rasmussen
Holbæk Joan Kristensen Bent Olsen Studie Sabbat - Regionsmøde i Køge
Holstebro Flemming Risager Henrik Pedersen Sven H. Jensen Bent Nielsen Verner Jensen
Horsens Tue Westing - N Niels Chr. Rasmussen Anke Svanesøgård Ungdomsmøde Richard Müller
ICC Per Struksnes Robert Fisher Jan Janelopre Robert Fisher A&A Hewitt
Jerslev Allan Falk Erik Leander Niels Chr. Rasmussen Allan Falk Til Hjørring
Juelsminde - Tue Westing Claus Nicolaisen - Robert Svendsen
København Rebecca Pedersen Arr. lokalt Lasse Flinker Jesse Zwicker Anne-May Müller
Køge Torben Nybo Erik Henriksen Carsten Thomsen Anker Kjøller Efterårsmøde i Køge
Lille Nørlund Andreas Müller Alexander Rose Jensen Frede Olsen Claus Nicolaisen Lillian Jensen
Nakskov Ole Kendel Ib Melkersen Arr. lokalt Per Struksness Efterårsmøde i Køge
Nyborg Aage Andersen Flemming Risager Ib Melkersen Til Odense Line Nielsen
Nykøbing F. Lehnart Falk John Ravnkilde Gunnar Pedersen Arr. lokalt Regionsmøde i Køge
Nærum Michael Bidstrup Anker Kjøller Kaj Bidstrup Familiegudstjeneste Nadver Lehnart Falk
Næstved Allan Møller Leif Hansen - Ib Melkersen Per Struksnes
Odder Til Horsens Mille Krage Til Horsens Julian Gudmundsson DVD
Odense Anette Wulf-Andersen René Bidstrup Aage Andersen John Rasmussen Efterårsmøde Bobby Bovell
Randers John Pedersen Erik Marcussen Lisbeth Nielsen John Pedersen Carl Terje Rørvik
Ribe Tony Butenko Lukket Inge Lis Ambrosen Harald Knudgaard Arr. lokalt
Ringsted Morten Jørgen Øster Inger Flindt Rebecca Pedersen Kaj Bidstrup Efterårsmøde i Køge
Roskilde Musikgudstjeneste Carsten Thomsen Anette Wulf Holger Lissner Arne Sandbeck
Rødekro Robert Svendsen Erika Andersen Jiska Rose Jensen Tony Butenko Andreas Falck
Silkeborg Thomas Rasmussen Sven Hagen Jensen Walder Hartmann Willy Aronsen Lisbeth Nielsen
Slagelse Musikgudstjeneste Pernille Rasmussen Henrik Jensen Kasper Struksnes Regionsmøde i Køge
Svendborg Bent Nielsen Thomas Rasmussen Enos Hakizimana Til Odense Martin Tofterup
Sønderborg Arr. lokalt Bent Nielsen Arr. lokalt Flemming Risager Alexander Rose Jensen
Tejn Leif Hansen - - - Michael Bidstrup
Thisted Ingo Rose Allan Jensen Tage Juhl Sven H. Jensen Julian Gudmundsson
Torshavn Arr. lokalt Arr. lokalt Arr. lokalt Arr. lokalt Arr. lokalt
Vejle Gitte B. Hansen Anne-May Müller Robert Svendsen Anke Svanesøgård Flemming Risager
Vejlefjord Lasse Bech Walder Hartmann Mary Ann Skovgaard Nicklas Risager Henrik Jørgensen
Viborg Sven H. Jensen Ellen Olsen Bent Nielsen Gunnar Pedersen Tue Westing
Østervrå Skolegudstjeneste Roland Laibjørn John Pedersen Niels Chr. Rasmussen Allan Falk